Dni Energetyka w Bełchatowie

PGE jak co roku z okazji Dnia Energetyka szykuje coś wielkiego. W tym roku w Bełchatowie, gwiazdą święta będzie Golec UOrkiestra.

To już tradycja, że z końcem lipca i początkiem sierpnia PGE świętuje, co prawda dzień energetyka wypada dopiero 14 sierpnia. Dlaczego Bełchatów, koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ma w Bełchatowie swoją siedzibę. Dzień Energetyka celebrowany jest w roku 1956 i obchodzony był do roku 1972 dnia 1 września. W późniejszych latach Karta Energetyka ja i Uchwały Rady Ministrów z kwietnia 1973 roku w sprawie obchodów uroczystości branżowych, zakładowych i regionalnych ustanowiła Dzień Energetyka na pierwszą niedzielę września. Od 1991 patronem energetyków ogłoszono św. Maksymiliana Kolbego, z zamiłowania elektryka, który zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Data ta została przyjęta jako Dzień Energetyka i obowiązuje do dziś

Łącznie koncern PGE skupia kilkanaście elektrowni, kopalni i elektrociepłowni z całego kraju. PGE – to przecież największy dostawca prądu, w jego portfolio znajduje się ponad 5 301 000 odbiorców. Czyli osób, które podpisały umowę na prąd, mogą dokonać zmianę sprzedawcy energii.

Uroczystości rozpoczną się od  festynu, 5 sierpnia, na scenie plenerowej przy MCK PGE Giganty Mocy. Imprezę organizuje bełchatowska elektrownia, która przygotowała dla mieszkańców wiele atrakcji.  Na scenie przy MCK PGE Giganty Mocy wystąpi zespół coverowy True Colors Band oraz Jula. Bełchatowską publiczność będzie rozśmieszał znany satyryk – Marcin Daniec. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie znany zespół – Golec UOrkiestra, który zagra swoje największe przeboje.

Dla ciekawskich, jak co roku, 26 sierpnia zaplanowano dzień otwarty w Elektrowni Bełchatów. Chętni w godzinach 9-14 będą mogli zwiedzić teren bloków energetycznych 1-4.

– Będzie to okazja do przyjrzenia się pracy energetyków i poznania procesu technologicznego wytwarzania energii. Naszym gościom zaprezentujemy ogromne urządzenia i skomplikowane instalacje, które codziennie generują niezbędną wszystkim energię elektryczną – mówi Sandra Apanasionek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 PGE BOK | ScrollMe by AccessPress Themes